Jump to content
Ahmet Usun

Mac OS X kurmak?

Recommended Posts

Merhaba Kemal Hocam sizi Tnctr Tecnopath ve adını unuttuğum bir çok forumdan hatırlıyorum sizin yöntemlerinizle birden fazla defa kurulum yaptım 2 kere başarılı olsamda(kardeşimin ve dayımın bilgisayarıydı) hiçbir zaman kendi bilgisayarıma çalışan bir Mac OS kuramadım hazır sizi burada yakalamışken vazgeçtiğim bu sevdaya geri dönmek istiyorum :)

 

İntel Pclere kurmakta sorun yok ama AMD tarafında durum çok karışık ve başarılı kurulum daha gerçekleştiremedim bilgisayarımın donanımı şu şekilde;

 

AMD FX-6300 işlemci

Shappire HD7870 XT 2 GB 256Bit Ekran Kartı

Realtek ALC887 ses

Realtek RTL8168/8111 Lan
4 GB 1600Mhz Ram

250 GB Sata HDD

120 GB SSD

 ve 8 GB FlashBellek

 

 şuan halihazırda Windows 8.1 kullanıyorum dual bot olucak şekilde herhangi bir niresh dağıtımını bilgisayarıma kurmanın bir yolu varmıdır?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kendi bildiğim kadarıyla ekran kartın desteklenmiyor -işlemcimiz aynı Windows ta süper hız ama OS kurmakta zorlandırıyor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Downloads --> Distro's --> Yosemite bu yıl çıkan, Maverick geçen yıl çıkan apple sistemidir  :). Bu son ikiyi deneyebilirsiniz. Dağıtımları tıkladığınızda zaten orada hangi durumda hangi komut/kod gerekiyor yazmakta. Örnek hp laptop ise hp komutu vesayre. Deneyin basit. Bir yandan not edip veya bakarak kurulumu deneyebilirsiniz.

AMD için ekstra işlem kurulumda customize/özelleştirde kernel varsa amd için olanı seçmek olacaktır ve gerektiğinde uygun işlemci komutunu girmektir (örnek hp dediğim gibi amd ve amdfx vb var).

Ekran kartınız için DSDT + kext vb yöntemleri araştırmanız gerekecektir. Kendiliğinden tanıma oranı çok düşük.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community.

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Contribute

    This is a free website, We'll try to keep it that way, Your donations and disabling Adblock makes this site going on, Thanks for understanding.    $22.66 of $100.00 goal reached.
    Donate Now
×