Jump to content

brytt

Members
 • Content Count

  9
 • Donations

  $0.00 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About brytt

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bu sorun yosemite temi oluyor yoksa el capitan damı. Yosemitede oluyorsa -x açılması lazım o ekrana kadar geldiysen, cpus=1 falanda deneyebilirsin. Eğer El capitanda oluyorsa aynı komutlarla yine dene olmazsa kerneli değiştirmen gerekebilir.
 2. PCIRootUID=1 olmazsa PCIRootUID=0 ı dene. Eğer beyaz yada siyah ekrana kadar gelebiliyorsa sıkıntı ekran kartıyla alakalı bir durumdur dediğim kodlarla geçebilirsin, eğer yazılar akıyor ve birinde takılıyorsa takıldıgı yazıyı ınternette arat çözümleri çıkar.
 3. Kurulum ekranında Laptop driversları kaldır bootloader-flags/chamelon bootloaderda npci=0x3000 seçili olsun ayrıca graphics driver da amd (iki ekran kartı kullandığın için orda bir komut daha seçmen gerekebilir o konuda tam bir fikrim yok) için olanı seç harici başka birşeye dokunmana gerek yok, boootloader olarak chamelon u öneririm bunun içinde kurulumdan sonra chamelon wizard gerekli, niresh te kurulu oluyor. chamelon wizard tan -v gibi komutları kaldırabilirsin , -x'i ilk kurulumdan sonra yeniden başladığında masaüstüne gelebilmek için gir, birkere masaüstüne geldikten sonra niresh işlem yapıyor onun bitmesini beklemelisin. Sonrasında girmene gerek yok(PCIRootUID=1 sadece) Yeniden başlattıktan sonra amd ekran kartın olduğu için PCIRootUID=1 komutunu herseferinde (amd ekran kartının kext ini bulana kadar ve chamelon wizardtan aktifleştirene kadar) girmen lazım. Beyaz ekranda veya siyah ekranda kalma ekran kartıyla ilgili internette araştırabilirsin amd ekran kartı aktifleştirme diye. ve flası takıp boot ekranına geldiğinde /amd PCIRootUID=1 npci=0x3000 komutlarını gir. Kurulum bitip yeniden başladıktan sonra -x -v PCIRootUID=1 ve kurulumda seçmediysen npci=0x3000 i gir. Bunları girdiğinde masaüstüne ulaşman lazım. https://www.hackintoshzone.com/files/file/118-all-in-one-network-solution-wireless-ethernet/ ethernet driver için bunu indir https://www.hackintoshzone.com/files/file/66-amd-radeon-hd-7xxx/ ekran kartın için kext bunu kurduktan sonra chameleon wizard ta GraphicsEnabler=No komutunu girmen lazım Birde chamlon wizard ta smbios u editlemen ve kaydetmen lazım imac 14.2 i deneyebilirsin. https://giuliomac.files.wordpress.com/2014/02/chameleon_wizard_smbios.png
 4. hocam öncelikle kurulumu /amd ile yap yanına npci=0x3000 ile PCIRootUID=1 ekle bu komutlarla masaüstüne ulaşırsın. sistemi kurduktan sonra başlatırken -x de ekle. Masaüstüne ulaştıktan sonra beklemen lazım yanda bildiriler çıkacaktır. bildirimler bittikten sonra yeniden başlat https://www.youtube.com/watch?v=gz-7PO5naqk burdaki rehberi de inceleyebilrisin. Ekran kartın amd olduğundan nv_disable=1 kullanmana gerek yok bu komut sadece nvidia ekran kartları için kernel ı sanal mac te değitirebilirsin ama 10.10.1 de değitirmene gerek yok açılır sistem 10.10.3 e yükseltirsen kullan.
 5. https://support.apple.com/kb/DL1804?locale=tr_TR hocam burdan 10.10.3 ü indiriyorsun http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Patched_Kernels burdan da kernelları ve kextleri indiriyorsun , youtube a yazarzan nasıl yapıldığıyla ilgili videolar mevcut, yukarda yazdıgım komut(nv_disable=1) nvidia ekran kartları için amd ekran kartın varsa beyaz ekranı geçmek için PCIRootUID=1 komutu girmen lazım daha sonrada amd ekran kartı kexti bulup indirmen lazım ama beyaz ekranı geçmek için -x -v PCIRootUID=1 npci=0x3000 komutlarını gir kernelpanic hatası alırsan sanal mac üzerinden kerneli değiştirebilirsin.
 6. el capitan kurulumunda bendede aynısı olmuştu nv_disable=1 -x komutlarıyla girince yine beyaz ekranda kaldı ama birsüre bekledikten sonra açıldı. farklı kernel lar dene hiç açılmıyorsa hackintoshzone da amd fx için el capitan kernel ı var
 7. diğer diskte maverick kuruluydu 10.10.3 yükleyince kernel panic verdi birdaha açılmadı yeni bir kernel bulup maverickle sistemi açıp yosemite i kurduğum diske attım.Sonrasında da yosemitele sistemi başlatıp nvidia web driver kurdum beyaz yada siyah ekran hatası alırsan nv_disable=1 komutunu kullan nvidia web driver linki altta 10.10.3 olanı indir https://www.insanelymac.com/forum/topic/301416-nvidia-web-driver-updates-for-yosemite-update-01212016/
 8. 10.10.3 e güncelleyince sıkıntı halloldu. Güncellerken kernal sıkıntı yarattı kernalı değiştirip denedim sıkıntısız bir şekilde şuan çalışmakta.
 9. AMD FX 8320 sisteme Yosemite 10.10.1 kurdum bütün driverler sıkıntısız çalışıyor ekran kartı hariç, nvidia geforce gtx660 2gb ekran kartı var bir türlü etkinleştiremedim. Bir grafik hatası bulundu diye uyarı geliyor , biraz daha uğraştıgımda ekran kartını tanıtabildim fakat bu seferde 3 mb video belleği gösteriyor. Maverick i sıkıntısız kurabiliyorum fakat baya bir araştırmama rağmen hiç bir yerde kesin bir çözüm verilmemiş ve eminim birçok arkadaşta bu sorunla karşılaşmıştır. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
×
×
 • Create New...